środa, październik 25th, 2017 | Author: admin

To teraz porównaj sobie do proporcji na beton b15 bo niby z takiego maja być robione bloczki chociaż podobno to jest b12 i porównaj te proporcje. Może też masz niestandardowy sprzęt… weź wiadro i nasyp do niego żwiru a póxniej cementu i zobacz jakie sa proporcje. Przy standardowej szypie worek cementu i 15 szyp to jest beton konstrukcyjny bo to wszystko sprawdzałem na początku budowy na objętość i także robiłem sobie “placki”. Np. na chudziaka dawałem  http://przylacza.com.pl/usuwanie-awarii-kanalizacji/ pół worka cementu i 20 szyp piachu i chudziak był OKOd dwóch dni pada więc chudziak podlewa się sam, jutro prawdopodobnie akcja zwiezienia materiału na ściany. Mam już chyba wybraną ekipę do dachu, powiedzcie czy cena 50zł za metr blachodachówki jest dobra, w te cene wchodzi chyba wszystko czyli rynny, obróbka 2 kominów, jednego okna dachowego i chyba kominy też mi wykończą blachą na rąbek.

To jak chcesz robic w ten sposób ze styro zwykłym nie wodoodpornym to zrób to chociaż jak będziesz miał dach i będziesz robił cała elewację bo w innym przypadku będziesz miał basen miedzy styro o ściana.Jak będę murował ściany parteru to sprawdzę dokładnie jak to wychodzi z tymi proporcjami, ale wydaje mi się że było ok bo zaprawa dobrze leżała na kielni, jak jest za dużo piachu to zbyt szybko woda się wytrąca. A co do dawania styro w moim przypadku to chciałem zachować jakąś tam ciągłość ocieplenia, gdzieś na forum czytałem że ktoś nawet dawał ocieplenie pod łatwą…że minął już rok mojej walki na placu boju jestem na etapie stanu zero. Niestety ciągły brak czasu-praca nie sprzyja mojej budowie.Dobrze ,że masz kogoś do pomocy.

Moim skromnym zdaniem daj tą siatkę i klej. Jak na koniec zrobisz opaskę wokół domu, to sobie kubełkową odetniesz tyle ile trzeba i przykleisz jakieś płytki czy co tam modne będzie lub otynkujesz.

Następna rzecz disperbit tak naprawdę nie jest izolacją gdzie grunt jest wilgotny itd., itd. itd.

styropian się kładzie gdy jest mokro a jak sucho to nie ma sensu ….. ciekawe. Najważniejsza jest izolacja pozioma bo tej po wybudowaniu domu już chyba nie da się poprawić, a z pionową można zrobić wszystko…

Mam pytanie , jak już zasypie wszystko piachem to przed chudziakiem dawać folię czy nie bo patrząc na dzienniki widzę że ludzie różnie robią

I przede wszystkim nie słuchaj jakiś ekip które robią domki jednorodzinnych bo maja ograniczone wiadomości.Oświadczam że stan zero został zakończony. Na zasypanie poszło 110 ton piachu, zasypywane po 20cm i solidnie zagęszczane, kanalizacja ułożona, podejście do kominka również.

Category: Bez kategorii
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.