środa, listopad 09th, 2016 | Author: admin

Robocizna zjadła mi jakieś 70-80ysięcy (SSO, tynki, instalacje ,posadzki sufity podwieszane, klej i siatka na elewacji)

Tynkow i posadzek sam nie zrobisz, konstrukcji dachu raczej też nie wodociąg .

Z tym, ze zblizam sie do 300tysiecy, a jeszcze trochę wykończenie zje, wiec kwota, o jakiej pisałem jest realna.

W wolnych chwilach z pomoca rodziny będziesz budowal rok-półtora Po drugiej stronie drogi sąsiedzi maję nawy dom parterowy ale na tej działce na której chcę budować może być inaczej. Szczerze mówiąc to o tym nie pomyślałem. planujemy  pogotowie wodociagowe wawer start na wiosnę. na płycie, wiązary bez strychu, ocieplenie na wiązarach. ustawiony na działce chyba ostatecznie z wejściem od pln -zachodu. całkiem sensowny gotowiec, najbliższy tej formie i wielkości jakiej szukasz

Tynki faktycznie sam nie zrobię i z posadzkami też będzie problem ale muszę pogadać z wujkiem bo jak mnie pamięć nie myli to się chyba tym zajmuje. Ojciec zajmie się hydrauliką a kumpel z pracy elektryką lub sąsiad, zobaczy się kto będzie miał wtedy czas. Z dachem to wiązary a krycie planuję blachą więc nie będzie najgorzej i myślę że fachowcy dużo za to nie skasują a jak cena będzie zaporowa to może z pomocą rodziny to zrobię. Mam liczną rodzinę więc jedni będą robić jedną stronę a drudzy druga i pójdzie szybko, może w weekend uda się to zrobić.

Masz rację że domek się znacznie powiększył więc aby było taniej i też dobrze  Okna też sobie zmniejszę z szerokości 150cm do 125cm bo takie tez wystarczą więc tu tez będzie parę groszy taniej.

Dzięki za porady bo zmusza to do myślenia. Z otworami pod drzwi też dzięki za informację. Mnie takie nawet pasuje bo murując z silki z sil-pro czy grupy silikaty ich bloczki mają wysokość 22cm więc 9 bloczków daje 198cm. licząc że pierwsza warstwa na tradycyjnej zaprawie a jeszcze grubość kleju na tych bloczkach to da nawet 200cm. Tu zastosuję nadproża ytonga a one mają 125cm wysokości więc główny bloczek przytnę do 90cm i łącznie z nadprożem da to te 22cm bo jeszcze zaprawa i na to będzie można dalej morować działówki. Więc wysokość otworu od płyty do nadproża będzie 209cm więc 3cm pójdzie na wylewkę wyrównująca anchydrową a 2cm na panele czy płytki i będzie gitara. To masz jakiś typowy wymiar pod jakiś konkretny model drzwi czy ogólny?

Pare postów wyżej paroma pociągnieciami w sketch-upie powiekszyłeś powierzchnię domu o prawie 15m, czyli o 30tyś zł

O WZ pisałem po to, by się nie okazało, ze nie mozna stawiać parterówek. Sa takie obszary.

Otwory mam 2040mm

Category: Usługi
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.