czwartek, wrzesień 22nd, 2016 | Author: admin

Lepiej wprowadzić wodę do pomieszczenia gospodarczego, kotłowni lub garażu.

wodociągi odbierają odcinek od wcinki aż do wodomierza głównego.

Na tej lini musi być zamontowany zawór główny przy granicy działki lub wcinka z zaworem, zawór główny w domu, zawór zwrotny przeciwskarzeniowy i miejsce na licznik.

3. Jeśli jest projekt odebrany i zgodny z wydanymi warunkami a w warunkach lub przepisach zakładu wodociągów lub gminy nie są określone wymagania dotyczące firmy i uprawnień to przyłącze można wykonać we własnym zakresie.

Jedynym dokumentem może być wymagana próba ciśnieniowa.Pytanie, czy jak miałem zgłoszony projekt, w którym mam rurę od studzienki do kuchni, a teraz zmieniłem zdanie i chciałbym się wpiąć do pomieszczenia gospodarczego to muszę to zgłaszać ?

Istotne jest aby materiały i sposób były zgodne z wytycznymi określonymi w warunkach i projekcie.

Przed rozpoczęciem prac należy www złożyć zawiadomienie o zamiarze wykonania a po zakończeniu zgłosić do odbioru .Sam robiłeś wcinkę? No to macie tam faktycznie bardzo wyrozumiały wodkan. U mnie wcinkę robią wodociągi, wykop z rurą i resztą musi być “do okazania”, no i musi być projekt. Bez tego nie ma mowy o odebraniu przyłącza i wcince.

Jeśli sam będziesz się wcinał to wypuść trochę wody zanim zakręcisz licznik bo te wióry od razu ci licznik zatkają. Ja najpierw założyłem licznik a później wcinałem się w główną linię, żeby nie zalać sobie wykopu gdyby coś poszło nie tak i musiałem rozkręcać. Człowiek uczy się na błędach
Ja kopałem tak jak miałem w projekcie przyłączy (projektant to rysował razem z naniesieniem budynku)

W zależności od wymagań lokalnych do terminu odbioru pozostawia się otwarty wykop lub przedstawia zdjęcia istotnych szczegółów. Pytanie gdzie jest studzienka tzn. jak daleko od domu, oraz jak usuwanie awarii wodociągowej Warszawa daleko są od siebie kuchnia i pomieszczenie gospodarcze. Na pewno nie można samemu robić wcinki w rure wodociągów. Nie jestem pewny ale jest to chyba nawet przestępstwo, ponieważ ciągi wodociągowe są specjalnie chronione prawnie - ich skażanie powoduje łatwe do przewidzenia skutki.

Co do przyłącza wod-kan to może je zrobić każdy, nawet we własnym zakresie. Warunek jest taki że musi być projekt zatwierdzony przez wodociągi - przynajmniej tak jest w moim mieście i każdym innym mieście o jakim słyszałem np od znajomych. Nie wiem - może na jakiejś wsi odbiorą ci przyłącze bez projektu ale nie sądze…

Do podpisania umowy zwykle wymagany jest protokół odbioru przyłącza podpisany przez inspektora (pracownik PWiK) który wystawia po pozytywnym teście szczelności oraz jeszcze mapki powykonwacze podbite przez geodete ale z tym jest już różnie, niektore gminy wymagają tego tylko do odbioru domu.

Wodociągi interesuje tylko odcinek od wcinki do studzienki w której znajduje się licznik tak więc rób co chcesz.

Jeśli projekt przyłącza jest uzgodniony z wodociągami i z ZUD to po wykonaniu zadbaj jedynie aby geodeta nie wpisał ci na mapce po-wykonawczej iż są jakieś duże lub znaczne rozbieżności pomiędzy projektem a stanem faktycznym.

Category: Bez kategorii
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.