sobota, maj 21st, 2011 | Author: admin

Przełomowe dokonania w dziedzinie klimatyzacji zapewniają po raz pierwszy naturalną klimatyzację budynków za pomocą 100% świeżego powietrza. Chroniona patentem seria produktów do klimatyzacji świeżym powietrzem bazuje w niewiarygodnie prosty sposób na wodzie, powietrzu, niewielkiej ilości energii elektrycznej i obchodzi się bez czynnika chłodniczego. Firma  z północnoniemieckiego Lingen (Ems), specjalizująca się w ogrzewaniu, chłodzeniu i wentylacji stała się tym samym prekursorem nowej technologii na skalę światową. W Polsce klimatyzacja świeżym powietrzem została już zaprezentowana środowisku branżowemu i spotkała się z dużym zainteresowaniem.
Urządzenia do klimatyzacji świeżym powietrzem, działające na zasadzie tak zwanego pośredniego chłodzenia przez odparowanie, dają oszczędność do 80% kosztów energii w porównaniu do tradycyjnych systemów. Technologia OxyCell działa na wzór natury. Gdy człowiekowi jest za gorąco, na powierzchni skóry tworzy się cienka warstwa potu. Parując pot ochładza ciało w wyniku chłodu powstałego podczas odparowania. W systemie klimatyzacji świeżym powietrzem nieustannie odparowuje cienka warstwa wody, natryskiwana na lamele wymiennika ciepła OxyCell. Dzięki odparowaniu powstaje chłodne powietrze. W idealnym przypadku możliwe jest obniżenie temperatury nawet o 10°C.
W pomieszczeniu nie zwiększa się wilgotność powietrza, co powoduje obniżenie komfortu, ani też nie wysycha powietrze, co ma miejsce w przypadku konwencjonalnych systemów klimatyzacji. Zaburzenia takie jak bóle głowy, sucha skóra, kaszel czy łzawienie należą tym samym do przeszłości. Zanieczyszczenia powietrza zewnętrznego są usuwane przez wy-soko wydajne filtry, co gwarantuje zdrowy klimat w pomieszczeniu.

Duży nacisk, już w fazie projektowania, położono na wygląd zewnętrzny klimatyzacji. Modernistyczny, zaokrąglony kształt paneli obudowy, a także jej ciemny, grafitowy kolor nawiązują do wyglądu współczesnych serwerowni innych urządzeń komputerowych. Projekt powstał we współpracy ze znanym, międzynarodowym zespołem projektantów form przemysłowych. Głównym założeniem prac byto stworzenie oryginalnego, atrakcyjnego i łatwo rozpoznawalnego produktu.
Spośród wielu zmian konstrukcyjnych, na szczególną uwagę zasługuje wprowadzenie nowych sterowników. Zgodnie z dzisiejszymi wymaganiami realizują one bardzo rozbudowane funkcje w zakresie sterowania, zdalnego nadzoru i komunikacji z systemami BMS. Nowe urządzenia dostępne są we wszystkich konfiguracjach, zarówno w wersji z bezpośrednim odparowaniem, jak i z chłodzeniem wodą lodową.
Przeznaczenie szaf to przede wszystkim pomieszczenia komputerowe, centrale telefoniczne, sterownie przemysłowe, laboratoria itp.
Nowe szafy klimatyzacyjne  są efektem wieloletnich doświadczeń konstruktorów, a także ciągłego udoskonalania produktu, jak również wnikliwych analiz potrzeb różnych rynków.

Program klimatyzacji świeżym powietrzem  obejmował pierwotnie urządzenia do klimatyzacji budynków o wydajności od 400 do 3000 m3/h. Rozbudowa programu przyniosła w efekcie nowe urządzenie do chłodzenia mieszkań. System sterowania klimatyzacją INDOOR 400 WRG zapewnia komfortowy klimat i odzysk do 80% ciepła. Firma pracuje obecnie nad rozbudową programu o kolejne, większe urządzenia obiektowe.

Category: Bez kategorii
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.