piątek, kwiecień 15th, 2011 | Author: admin

Osuszacze mają zastosowanie wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z nadmierną wilgotnością powietrza potęgującą powstawanie korozji, pleśni, przykrych zapachów, a instalacja wentylacji i klimatyzacji nie daje sobie z nimi rade. Dzięki ich zastosowaniu: pomieszczenia gospodarcze (garaże, piwnice, suszarnie, pralnie, suteryny), domki letniskowe; archiwa, księgarnie, biblioteki, filmoteki; biura handlowe, pomieszczenia z komputerami, muzea, galerie; baseny i szatnie przybasenowe; ogrody zimowe; hurtownie, magazyny z artykułami wrażliwymi na wilgoć; stacje uzdatniania wody, przepompownie; zalane budynki, mieszkania, piwnice; pomieszczenia remontowane (przyspieszają procesy wysychania gipsowanych, malowanych ścian i podłóg) mają gwarancję odpowiednio osuszonego i czystego powietrza.

Zasada działania
Osuszacze kondensacyjne  to urządzenia, których praca opiera się na wykraplaniu wilgoci zawartej w powietrzu, podobnie działa osuszanie w klimatyzacji. Wilgotne powietrze zasysane jest do osuszacza za pomocą wentylatora, następnie oczyszczone przez filtr kierowane jest na zimną wężownicę parownika. Tam ulega schłodzeniu poniżej punktu rosy i następuje wykroplenie się wody. Kondensat spływa z wężownicy do tacy ociekowej, a następnie do zbiornika znajdującego się w dolnej części osuszacza. Kondensat z tacy ociekowej można również odprowadzić bezpośrednio do kanalizacji za pomocą elastycznego węża dołączanego do każdego urządzenia. Dalej osuszone powietrze trafia na skraplacz, gdzie ulega ogrzaniu. Dzięki temu wydmuchiwane z osuszacza powietrze ma temperaturę zbliżoną do temperatury otoczenia.

Budowa
Osuszacze kondensacyjne  z ekologicznymi czynnikami chłodniczymi R 134a i R 10A, zbudowane są z wysokiej jakości materiałów odpornych na korozję. Estetyka i funkcjonalność wykonania sprawia, że pasują do każdego wnętrza. Umieszczony z przodu filtr powietrza jest dostępny do czyszczenia bez specjalnych narzędzi.
Osuszacze to urządzenia pracujące w temperaturach od 2oC do 35oC. Dzięki zastosowaniu elektronicznego sterownia oraz ciekłokrystalicznego wyświetlacza można nastawić żądaną wilgotność w przedziale od 30% do 90% wilgotności względnej w odstępach co 5%. Możliwe jest także sprawdzenie aktualnej wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Wbudowany mikroprzełącznik alarmu sprawia, że urządzenie w momencie napełnienia się zbiornika zostaje wyłączone, a konieczność opróżnienia zbiornika kondensatu sygnalizowana jest alarmem dźwiękowym i świetlnym (dioda). Modele o wydajności osuszania 12 i 14 l/24 h to urządzenia przeznaczone do montażu na ścianie (wiszące). Dzięki niewielkim gabarytom można je stosować w łazienkach, pralniach, suszarniach.
Kółka, uchwyty oraz niewielkie rozmiary i ciężar  który posiada również funkcję grzania, sprawiają, iż są to urządzenia mobilne i łatwe w transporcie. Można zaliczyć je do grupy urządzeń, które stosuje się w budynkach mieszkalnych, piwnicach, biurach, muzeach, galeriach, archiwach, bibliotekach, filmotekach, księgarniach.
Do osuszaczy o przeznaczeniu profesjonalnym, które stosować można w zalanych budynkach, podczas prac remontowo-budowlanych, hurtowniach, magazynach, stacjach uzdatniania wody, przepompowniach.
Wszystkie nasze urządzenia pracują cicho, bezpiecznie i pewnie, nie wymagają dużo miejsca, są energooszczędne, pozwalają precyzyjnie ustawić żądane parametry. Gwarantują dużą wydajność nie zależnie od temperatur.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.