środa, październik 25th, 2017 | Author: admin

Od środka pójdzie dwie warstwy dysperbitu a od zewnątrz trze, na to od zewnątrz styropian, siatka, klej i folia, wodę mam nisko więc powinno wystaczyć Odpuść siatkę i klej, tylko daj dobry styropian, bo urobisz się bez sensu. Styro niszczy się od wody (każdy i niezależnie od siatki i kleju), oraz od promieniowania UV. Jak masz sucho na działce, wody gruntowe nisko i brak zagrożenia powodzią, to przyklej na pionowe pasy twardy styropian (np EPS 80 lub EPS 100), obłóż folią kubełkową (oczywiście wypustami do styropianu) i zasyp ziemią. UV odetniesz, a jakby była jakaś wilgoć która się skropli na fundamencie, to dzięki tym pionowym pasom kleju spłynie w dół. Pasy kleju robią konieczny dystans, a brak poziomych pasów umożliwia odpływ do ziemi.  ale czy skoro będzie gruba warstwa dysperbitu oraz folia od zewnątrz to czy konieczny jest ten drogi styropian? A co do zatopienia siatki w kleju to mam jakieś 40m2 więc myślę że zajęło by mi to z pół dnia Siatka i klej jest po to, żeby folia kubełkowa nie wbiła się w miękki styropian i mógł powstać dystans na wentylację. Ja nie tynkowałem i tak radzę Tobie. Zrób jak uważasz. Dzisiaj ściany fundamentowe zostały zakończone, z zewnątrz poszło 3 warstwy dysperbitu (jedna pół na pół z wodą) w środku na razie tylko zagruntowane. a skąd wziąłeś te proporcje zaprawy ? Przecież 25 kg cementu i 15 łopat piachu to beton konstrukcyjny a nie zaprawa. Jeżeli dasz więcej cementu to nie znaczy ze będzie lepiej. Starzy majstrowie mają zasadę że zaprawa ma być równa lub bardziej miękka od budulca bo:

1.mocna zaprawa może odparzyć i gorzej łaczy

2 przy “usadawianiu” budynku przejmuje ruchy domu i nie powoduje to ewentualnych pęknięć ścian

cos się zmieniło od tego czasu zrób tak aby warstwa izolacyjna była sucha bo wtedy jest warstwą izolacyjna. Ne wiem kto wogole wymyślił że najpierw daje się izolację a później ocieplenie. Jeżeli tego nie zachowasz to nie rob w ogóle ocieplenia bo to wywalone pieniądze. Skad w ogóle pomysl robienia izolacji z białego taniego styropianu ? Wyczytałem to w necie a poza tym podpytałem ekipę która murowała dom sąsiadowi i powiedzieli że oni dają właśnie takie proporcje.

Co do izolacji ścian fundamentowych, sporo osób twierdzi że jeśli teren jest suchy i nie ma podpiwniczenia to nie ma sensu stosować styropian, u mnie właśnie tak jest ale mimo wszystko dam 10 cm EPS 100 na to klej, siatka i folia, myśle że powinno być okej

Bloczków zużyłem 1150 sztuk, tone cementu i około .3.5 tony piachu. Murowałem całość około 2 i pół tygodnia (po pracy i przed pracą)

Category: Bez kategorii
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.