niedziela, wrzesień 07th, 2014 | Author: admin

Mój dom to budynek wolnostojący 147m2 z czego ogrzewane jest około 127m2 (garaż w bryle budynku grzany jest pasywnie ciepłem zza ściany). Wewnątrz domu temperatury pilnuje regulator pokojowy ustawiony na 21stC.\ Mój dom to budynek wolnostojący 147m2 z czego ogrzewane jest około 127m2 (garaż w bryle budynku grzany jest pasywnie ciepłem zza ściany). Wewnątrz domu temperatury pilnuje regulator pokojowy ustawiony na 21stC.\

Żeby nie być samotnym z wynikiem, podam przykład domu mojego kolegi który za moją namową wybudował go z równą starannością co do ocieplenia. Nawet byłem u niego z kamerą termowizyjną w zimie ocenę wykonania ocieplenia. Odnośnie opłacalności kolektorów jak i innych źródeł odnawialnych. Dostałem rachunek za gaz z ostatnich 2-miesięcy koszty gazu 72zł cały rachunek to 195zł różnica to opłaty stałe, to był okres kiedy używaliśmy gazu tylko do podgrzania CWU. Miesięcznie za gaz zapłaciliśmy 36zł co przeliczając na okres letni powoduje zupełną nieopłacalność takich źródeł energii.Brałem pod uwagę baterie słoneczne, generatory wiatrowe, kolektory słoneczne. Jeśli będą dotowane hydraulik Warszawa to może za jakiś czas będzie się to opłacało ,w przypadku gotówki “nie”.

Jego dom jest nieco większy bo ma 180m2 i proporcjonalnie kubaturę ma większą i jego zużycie gazu mniej więcej jest w proporcjach do mojego. On też ma solary ale niestety u niego już nie udało się zejść do niższej taryfy.

Żeby nie być samotnym z wynikiem, podam przykład domu mojego kolegi który za moją namową wybudował go z równą starannością co do ocieplenia. Nawet byłem u niego z kamerą termowizyjną w zimie ocenę wykonania ocieplenia.

Jego dom jest nieco większy bo ma 180m2 i proporcjonalnie separatory kubaturę ma większą i jego zużycie gazu mniej więcej jest w proporcjach do mojego. On też ma solary ale niestety u niego już nie udało się zejść do niższej taryfy.

Category: Bez kategorii
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.